«Моє зацікавлення життям народжується з того, що я ставлю перед собою недосяжні цілі та намагаюся їх досягти»
/Річард Бренсон/
Відомо, що скільки існує людство, стільки воно відчайдушно прагне підкорити природу, дострибнути до зірок та поринути у таємниці Всесвіту. Але не менш вражаючі випробування точаться на ланах природи особистої. Ось де трапляються неочікувані реакції, кружляють внутрішні «гремліни» та зчиняються ейфоричні злети з не менш ейфоричним піке. Особливо якщо одного чудового дня ви вирішили досягнути мети, масштаб якої перехоплює подих. До чого готуватись та як допомогти собі подолати перешкоди на шляху до вершини успіху – у цьому матеріалі.
По-перше, важливо пам’ятати, що всі ми різні. І те що, є неосяжною метою для одного, буде досить простим завданням для іншого. Вміння поставити високу ціль, досягнення якої не підірве вашу віру в свої здібності та не зведе мотивацію нанівець, – не з простих, і має різні підходи серед найкращих коучів світу. Я ж пропоную вам метод, який подобається моїм клієнтам та неодноразового довів свою ефективність.
Візьміть аркуш паперу та напишіть на ньому мету, якої ви хочете досягти до кінця року. Потім проведіть пряму горизонтальну лінію, відмітивши рисками ії початок та кінець. Це лінія часу довжиною в 2017й. Позначте середину відрізку та напишіть, що буде тією проміжною ціллю на шляху до основної. Тепер поділіть відрізок на 6ть місяців, та перенесіть мету за півроку на нову позначку довжиною в 2-а місяці, тобто в 60 днів.
Якщо мета, до кінця цього періоду не буде опанована, просто продовжіть її ще на 60 діб. Таким чином ви зможете досягнути омріяних висот набагато скоріше, самостійно регулюючи їх тривалість. Цей метод можна підлаштувати під будь-який масштаб мрії, навіть «всього життя». Часто ми ставимо з клієнтами на додачу до цієї мети, ще одну у напрямку здоров’я. Адже цей ресурс неможливо перекрити ніяким іншим і краще подбати про нього заздалегідь.
Що робити, коли розпочавши сходження, ви відчуваєте несподіваний внутрішній спротив, а душа наче стиснулася до розміру тенісного м’ячика в грудях. Ламати себе у цьому випадку – не найкраща ідея. Серед коучів та психологів шириться чимало історій про дивовижі зцілення навіть від невиліковних хвороб завдяки поверненню людини до того способу життя, про який вона мріяла.
Тож правильно поставити ціль та вибрати найкоротший шлях ії досягнення – справа важлива, але не найперша. Найбільше прикрощів завдає сходження на Еверест, який виявився Ельбрусом. Запитайте себе, чи ви дійсно займаєтесь тим, що бажаєте? Чи свою вершину намагаєтесь підкорити? Адже чим складнішим буде подальший схил, тим сильніше повставатиме питання «навіщо?»
Причиною саботажу може також бути намагання вашої підсвідомості попередити вас, про щось важливе. Наприклад, у вигляді страху втратити своє близьке середовище друзів та рідних через їх можливі майбутні заздрощі чи несприйняття. Можливо ваша психіка не готова до стрімкого зльоту чи дають про себе знати дитячі невдачі та закладені батьками та прадідами програми.
Або ваш розум звик працювати в режимі проблеми, і, тільки-но починаючи сходження, він вже продумуєте шляхи відступу. У будь-якому разі, виявивши спротив, його необхідно підняти на поверхню та хоча б озвучити.
Для самостійної роботи підійде автоматичне письмо – коли ви задаєте собі питання: «Якої важливої мети досягає ваша психіка, саботуючи процес?» – і виписуєте все, що тільки приходить вам в голову. Підкресліть ті причини, що здаються вам найбільш ймовірними, і попрацюйте з ними зі спеціалістом.
Яким же чином найкраще спланувати свою роботу протягом 60-ти марафонських днів? Візьміть до уваги відмінну техніку, яка працює з цією задачею бездоганно.
Заведіть щоденник на 60-т сторінок. На титульній сторінці напишіть мету, якої ви хочете досягти за цей термін, користуючись вищезазначеною методикою постановки цілі. Вгорі аркушу вкажіть день досягнення – №1 – , дату та загальну кількість днів. Нижче вкажіть мету, а ще нижче девіз чи місію, які вас підтримають на шляху. Потім зазначте до 5-ти завдань, присвячених цілі, які вам необхідно зробити протягом дня. І не переключайтесь ні на що інше, поки не виконаєте добову норму пріоритетних.
Ввечері проаналізуйте, наскільки відсотків ви просунулись, в чому причина невдачі, та що, навпаки допомогло досягти деяких завдань. Спираючись на отримані данні, заплануйте в щоденнику наступну добу тим самим способом. Спробуйте. Такий спосіб планування вже допоміг багатьом начебто «недосяжним» мріям втілитися в життя.
Як говориться у відомій приказці: «дорогу можна здолати лише йдучи». Додам лише, що
щасливий той «альпініст», котрий не забував у цей час насолоджуватись самим сходженням.
Підготовлено спеціально для журналу “Аероплан”